Jak uprawiać żywą choinkę w doniczce?

Jak uprawiać żywą choinkę w doniczce?

Jak uprawiać żywą choinkę w doniczce?

przez 17 grudnia 2018

Bez niej nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Każdy z nas czeka na dzień, w którym udekoruje drzewko piernikami, suszonymi plastrami pomarańczy, bombkami, łańcuchami oraz światełkami. Każdego roku trwa jednak spór, czy choinka na święta powinna być sztuczna czy prawdziwa. Jeśli jesteś w grupie osób kupujących żywe drzewko w doniczce, zobacz, jak należy je pielęgnować.

Dlaczego warto wybrać prawdziwą choinkę?

Choinka w doniczce to przede wszystkim doskonała propozycja dla osób, które mają dom z ogrodem lub prywatną działkę. Takie drzewko po zakończeniu okresu świątecznego i zdjęciu z niego wszystkich ozdób można bez problemu posadzić w ziemi i pielęgnować. Jakie jeszcze są zalety żywego bożonarodzeniowego drzewka?

  • Sztuczna choinka nie może się równać z niezwykłym aromatem lasu i szyszek, który wniesiesz do domu wraz z żywym drzewkiem.
  • Prawdziwa choinka pięknie wygląda, jej gałęzie są intensywnie zielone, a igły miękkie, niekłujące i przyjemne w dotyku.

Wybór świątecznego drzewka – na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Mimo że asortyment drzewek bożonarodzeniowych powiększa się każdego roku, to Polacy najchętniej wybierają gatunki tradycyjne, takie jak:

  • świerk kłujący,
  • jodła kaukaska,
  • sosna pospolita.

Takie drzewka najlepiej kupić u zaufanego sprzedawcy, który nie sprzeda Ci krzywo ściętego drzewa z pobliskiego lasu, a ukorzenione drzewko, które będziesz mógł po świętach posadzić w ogrodzie. Wielu miłośników ogrodu dekoruje na święta kilka choinek – jedną w domu, drugą na tarasie lub balkonie, a trzecią w ogrodzie. Aby jak najdłużej cieszyć się widokiem tych pięknych drzewek należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Co jest najważniejsze przy wyborze żywej choinki?

Choinka na święta powinna mieć barwę żywej zieleni, błyszczące igły, niepołamane gałązki oraz nieprzesuszony system korzeniowy. Warto również zwrócić uwagę na doniczkę, w której choinka się znajduje. Powinna być duża, mrozoodporna i wytrzymała. Cechy te przydadzą się, jeżeli będziesz chciał ustawić choinkę na przykład na tarasie. Jeżeli doniczka od sprzedawcy nie odpowiada Twoim wymaganiom możesz kupić ją samemu. Donice przeznaczone na ustawienie na tarasie znajdują się w ofercie sklepu FajneDonice.pl. Mają różne kształty – są tradycyjne i okrągłe, ale również nowoczesne i prostokątne. To ciekawa propozycja dla miłośników geometrii w ogrodzie. Donice tarasowe w sklepie FajneDonice.pl są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Wraz z choinką będą stanowiły piękną świąteczną dekorację Twojego tarasu.

Jak pielęgnować choinkę w doniczce?

Tak jak w przypadku wszystkich żywych roślin – nie należy zapominać o regularnym podlewaniu choinki. Najlepiej podlać ją, gdy podłoże jest już lekko przeschnięte. Jeżeli ustawiłeś choinkę na tarasie również musisz pamiętać o podlewaniu. Drzewko nie może stać zbyt blisko źródła ciepła ani przy uchylonym oknie. W pierwszym przypadku zaszkodzić mu może suche powietrze, w drugim – silne przeciągi. Im krócej żywa choinka stoi w ciepłym pomieszczeniu, tym ma większe szanse na poświąteczną aklimatyzację w ogrodzie. I właśnie dlatego żywe udekorowane drzewko dobrze jest ustawić na tarasie. Będzie miało ciągły dostęp do świeżego powietrza. Aby drzewko nie zmarzło, wybierz donicę mrozoodporną (kupisz taką w sklepie FajneDonice.pl) lub zwykłą donicę ustaw na kawałku styropianu i dokładnie owiń włókniną lub słomianą matą.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<