Płyta indukcyjna – co warto wiedzieć?

Płyta indukcyjna – co warto wiedzieć?

Płyta indukcyjna – co warto wiedzieć?

przez 3 marca 2018

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się płyta indukcyjna. Nic dziwnego. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy i jest przy tym wygodne w użytkowaniu. Co warto wiedzieć o płycie jeszcze przed jej zakupem?

Jak działa płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Cewki znajdujące się pod każdym palnikiem, generują zmienne pole magnetyczne, przez co możliwe jest podgrzanie zawartości naczynia. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż płyta indukcyjna nagrzewa wyłącznie dno naczynia, pozostawiając resztę powierzchni chłodną. Dzięki temu, maluch nie zrobi sobie krzywdy, gdy będzie chciał pomóc w gotowaniu.

Garnki szyte na miarę

Pamiętajmy, że nie wszystkie garnki przystosowane są do użycia na kuchence indukcyjnej. Do tego typu kuchenki stosujemy garnki, których dno zostało wykonane z metalu ferromagnetycznego. Dostępne są one niemal w każdych sklepach. Co ciekawe, płyty indukcyjnie rozgrzewają naczynia znacznie szybciej niż płyty ceramiczne. Wynika to z tego, że garnek po ustawieniu na palniku nagrzewają się momentalnie,

Gdzie montować?

Płyta indukcyjna może być zintegrowana z piekarnikiem elektrycznym lub dostępna samodzielnie. Niezależnie od posiadanego modelu ważne jest, by umieścić ją z dala od zlewozmywaka.

Magia dodatkowych funkcji

Najnowsze płyty indukcyjne często wyposażone są w dodatkowe funkcje. Czego możemy spodziewać się po płycie indukcyjnej?

  • Funkcja pauzy – pozwala chwilowo wstrzymać działanie całej płyty. Rozwiązanie jest przydatne, gdy musimy na moment odejść od gotującej się potrawy.
  • Dowolna wielkość pola grzewczego – w starszych wersjach wyznaczone były miejsca, na których można ustawić garnek. Teraz, można zrobić to na dowolnej przestrzeni płyty.
  • Funkcja eco – chroni przed nadmiernym zużyciem energii, a tym samym obniża nasze rachunki. Po ustawieniu garnka można włączyć minutnik, który będzie odliczał czas gotowania. Gdy potrawa będzie niemal gotowa do podania, czujniki przestaną podgrzewać garnek, wykorzystując maksymalnie wcześniej wydzielone ciepło.
  • Funkcja blokady – to rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi. Uruchomienie płyty wymaga wprowadzenia sekwencji przycisków na panelu sterującym, przez co stanie się ona dla nich bezpieczna.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<