Umywalka do łazienki a umywalka do kuchni. Różnice i podobieństwa

Umywalka do łazienki a umywalka do kuchni. Różnice i podobieństwa

Umywalka do łazienki a umywalka do kuchni. Różnice i podobieństwa

przez 6 grudnia 2014

Umywalka to element konieczny w każdej łazience i  w każdej kuchni. Po wprowadzeniu się do nowego domu czy mieszkania mnóstwo ludzi montuje najczęściej w pierwszej kolejności właśnie umywalki, bo należą one do tych najbardziej potrzebnych elementów wyposażenia domu. Jednakże, chyba wszyscy przez tyle lat użytkowania różnych umywalek zdążyliśmy już zauważyć, że umywalki w kuchni, a umywalki w łazienkach nieco się od siebie różnią. Przyjrzyjmy się zatem dokładnie tym, co je łączy i tym, co faktycznie dzieli je od siebie.

Czym się różnią, a w czym są podobne?

Umywalki łazienkowe są z całą pewnością nieco mniejsze od umywalek kuchennych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów czysto funkcjonalnych. Jeśli tylko zastanowimy się do jakich celów wykorzystujemy umywalkę w kuchni, a do jakich umywalkę w łazience, to z pewnością dojdziemy do wniosku, że ta znajdująca się w kuchni musi być większa, by dobrze myło się w niej naczynia. Nie każdy w dzisiejszych czasach posiada zmywarkę, a więc osoby myjące naczynia ręcznie zazwyczaj robią to właśnie w kuchennej umywalce. Musi zatem ona pomieścić określoną, czasami dużą liczbę naczyń kuchennych.

umywalka łazienkowa

Umywalki łazienkowe są bardzo często nieco bardziej stylowe, ozdobne – częściej pełnią funkcje dekoracyjne w łazienkach. W związku z tym umywalki do łazienki wybiera się często pod kątem stylu mebli łazienkowych czy prysznica lub wanny, aby całość wystroju łazienki idealnie do siebie pasowała i robiła wrażenie nie tylko na gościach, ale i na samych mieszkańcach. Oczywiście w trakcie wyboru umywalki łazienkowej powinniśmy również pamiętać o jej funkcjach praktycznych. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na wielkość umywalki – im większa, tym bardziej przydatna, np. w momencie, kiedy musimy szybko przeprać materiał. Małe umywalki świetnie sprawdzą się nie tylko w małych pomieszczeniach. Są idealne do montażu blisko toalety – dzięki czemu zachowamy wszystkie zasady higieny.

umywalka

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<