Zaprojektuj swoją garderobę! Co powinna mieć szafa marzeń?

Zaprojektuj swoją garderobę! Co powinna mieć szafa marzeń?

Zaprojektuj swoją garderobę! Co powinna mieć szafa marzeń?

przez 17 lipca 2017

Pojemna szafa lub garderoba to najwygodniejszy sposób na uporządkowanie i przechowywanie wszystkich ubrań. Nic dziwnego, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Warto jednak wiedzieć jak powinna wyglądać idealna szafa by rozwiązanie, które znajdzie się w naszym domu spełniło nasze oczekiwania.

Wydziel dostatecznie dużo miejsca na garderobę

Dobra szafa na garderobę to taka, która zdoła bez problemu pomieścić wszystkie nasze ubrania i dodatki. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na wykonanie garderoby o wymiarach całego pokoju. Na szczęście istnieją sprytne rozwiązania, które mimo wszystko pozwolą nam pomieścić całą naszą odzież.

Przede wszystkim warto zacząć od rozejrzenia się po mieszkaniu. Najlepszym miejscem na szafę marzeń są różnego rodzaju wnęki. Jeśli nimi nie dysponujemy warto wykorzystać ścianę, która i tak w ciągu dnia pozostaje zacieniona np. tą, która znajduje się za skrzydłem drzwi po ich otworzeniu.

Ważny jest także wybór pomieszczenia, w którym stanie nasza szafa. Wbrew pozorom, stawianie jej w korytarzu przy drzwiach wejściowych nie jest dobrym pomysłem. Znacznie lepiej gdy stanie ona w pobliżu sypialni lub łazienki. Ułatwi nam to codzienne użytkowanie.

Jakie wymiary powinna mieć szafa marzeń?

Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb, niemniej jednak pamiętajmy, by jej głębokość przekraczała 60 cm. W przeciwnym razie będziemy mieć problemy z włożeniem tam np. wieszaków z ubraniami.

Znajdź sklep meblowy, który spełni Twoje oczekiwania: https://domar.pl/pl/sklepy/salon

Jak zaprojektować wnętrze szafy?

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w naszej szafie powinniśmy zacząć od góry. To idealne miejsce na półki na ubrania, które możemy bez problemu złożyć. Dobrym pomysłem są dwa rzędy półek: na samej górze i na wysokości wzroku. Półki na samej górze szafy powinny mieć około 50 cm, te pod nimi, na wysokości naszych oczu około 35-40 cm. Kolejnym elementem powinny być metalowe drążki, na których powiesimy wieszaki z ubraniami. Ważne, by zamontować je nie wyżej niż 6 cm od ostatniej półki. W przeciwnym razie możemy mieć trudności z powieszeniem wieszaka.

Dół szafy to miejsce na półki na buty lub praktyczne kosze na bieliznę i inne drobne rzeczy. Tak zaprojektowana szafa spełni wszystkie nasze oczekiwania.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<