Aranżacje kuchni w stylu nowoczesnym

Aranżacje kuchni w stylu nowoczesnym

Aranżacje kuchni w stylu nowoczesnym

przez 16 października 2014

Czym jest nowoczesny styl w aranżacji wnętrz? To przede wszystkim prostota, widoczna w wykorzystanych materiałach, minimalizm, który cechują meble i urządzenia, monochromatyczne barwy i przestrzeń, niezagracona zbędnymi przedmiotami. Pomieszczenie nowoczesne jest funkcjonalne, tam wszystko ma swoje miejsce.

Takie wnętrza kojarzą się z czystością i świeżością, dlatego doskonałym pomysłem jest wykorzystywanie ich w kuchni i łazience – dwóch pomieszczeń, które najłatwiej brudzą się w każdym domu.

Bardzo popularne jest połączenie kuchni z salonem, zburzenie ścianek działowych i otworzenie pomieszczeń. Takie rozwiązania sprawiają, że nawet niewielka przestrzeń staje się optycznie większa, nabiera oddechu i staje się modna.

Meble

W nowoczesnej kuchni będą dominowały proste meble o geometrycznych kształtach lub o całkiem wymyślnych, mających więcej wspólnego ze sztuką. Blaty powinny być puste, wszystkie zbędne rzeczy pochowane w przepastnych i dobrze zorganizowanych szafkach. Na wierzchu mogą zostać tylko niezbędne akcesoria, najlepiej utrzymane w tej samej stylistyce. Mogą spójnie łączyć się z resztą wyposażenia i niejako zlewać z kuchnią, dzięki czemu będą prawie niewidoczne lub też mogą stać się wyrazistym dodatkiem, wyróżniającym się kształtem, formą i kolorem.

Materiały

Materiały wykorzystywane w aranżacji nowoczesnych kuchni to szkło, kamień, stal, egzotyczne drewno oraz tworzywa sztuczne wysokiej jakości. Podłogi są często pokryte gładkimi płytami ceramicznymi, drewnem, ale koniecznie egzotycznym, oryginalnym lub zwykłym betonem, nadającym całości postindustrialnego charakteru. Na ścianach sprawdza się szkło, wielkoformatowe płytki oraz surowa cegła lub kamień. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż czarnego szkła na ścianach, które doskonale odbija światło dzienne, nada wnętrzu nieco wyrafinowanego sznytu, szczególnie w połączeniu z drewnianymi meblami o prostej formie.

Wykorzystanie surowej cegły, kamienia czy drewna podkreśla dodatkowo bardzo modny, nawet w aranżacji wnętrz, trend eko, który podwyższa walory smakowe przyrządzanych w takim pomieszczeniu potraw.

Kolor

Kolorystka jest zazwyczaj monochromatyczna, czasem na przełamanie tej surowości dodaje się jeden lub kilka mocniejszych akcentów w odważnych barwach. Poza klasyczną i zawsze ponadczasową czernią i bielą, modne są kolorowe fronty szafek kuchennych, najlepiej na tle szklanej mozaiki lub dużych szklanych płytek, ciekawa fototapeta, np. z motywem roślinnym, podkreślającym bliskość z naturą, będzie doskonałym uzupełnieniem świeżego wyglądu pomieszczenia i nada mu inspirującego charakteru.

Dodatki

Oprócz materiałów, kolorów i mebli bardzo ważną rolę odgrywają dodatki, zarówno te dekoracyjne, jak i użytkowe. Warto zadbać o to, aby pieprzniczka, solniczka, pojemniczki na przyprawy czy butelka na oliwę utrzymane były w tym samym stylu. W innym przypadku będą one burzyć harmonijny wygląd kuchni. Poza tym w nowoczesnej kuchni nie powinno zabraknąć ziół w aluminiowych puszkach lub ciekawie zaaranżowanego kącika z książkami kucharskimi. Dla fanów nowoczesnych technologii ciekawym rozwiązaniem może być wbudowany w ścianę lub drzwi lodówki tablet połączony z wi-fi. Pamiętajmy, że przy aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym najważniejsza jest harmonia, prostota i funkcjonalność.

Przykładowe aranżacje kuchni w stylu nowoczesnym

kuchnia drewnana

aranżacje kuchni w stylu nowoczesnymaranżacje kuchni w stylu nowoczesnym

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<