Cegłopodobne płytki ścienne – w jakich pomieszczeniach wykorzystać taką dekorację?

Cegłopodobne płytki ścienne – w jakich pomieszczeniach wykorzystać taką dekorację?

Cegłopodobne płytki ścienne – w jakich pomieszczeniach wykorzystać taką dekorację?

przez 17 października 2014

Obecnie widok nagiej cegły na ścianie we wnętrzu to jeden z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Dzięki niej pomieszczenie nabiera cieplejszego charakteru. Jednak położenie takiej cegły to nie taka łatwa sprawa, szczególnie w czasach, kiedy mieszkamy w nowoczesnym budownictwie.

Płytki cegłopodobne to ciekawe i z pewnością dużo tańsze rozwiązanie wnętrzarskie a także alternatywa dla tradycyjnej cegły. Wizualnie niczym się nie różnią od surowej cegły, jednak ich montaż jest dużo łatwiejszy niż gdybyśmy chcieli mieć prawdziwie ceglaną ścianę. Ich układanie przypomina kładzenie glazury. Teraz niemal każdemu pomieszczeniu możemy nadać rustykalny charakter, nie mieszkając w kamienicy z oryginalną cegłą na ścianach.

Niezagospodarowana ściana w kuchni lub salonie, a nawet łazience czy sypialni może stać się ciekawym elementem wystroju i zyskać drugie życie. Zazwyczaj takie rozwiązania są kojarzone z industrialnymi pomieszczeniami, bardzo nowoczesnymi, o wyglądzie nowojorskiego loftu, jednak cegłopodobne płytki sprawdzą się też w tych bardziej tradycyjnych wnętrzach. Nie ma żadnych ograniczeń, co do wykorzystania imitujących cegłę płytek. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej i aranżacji, jaką zastosujemy we wnętrzu.

Trendy

Cegła na ścianie to jeden z najmocniejszych trendów wnętrzarskich, od kilku lat jego popularność nie słabnie. Obecnie cegła jest nie tylko wykorzystywana w dużych, nowoczesnych i chłodnych przestrzeniach. To materiał, który doskonale ociepli każde wnętrze.

Przede wszystkim cegła, bądź też ich zamiennik w postaci płytek cegłopodobnych, lubi kolor. Każda barwa sprawdzi się tu tak samo dobre, to jaki kolor wybierzemy, zależy tylko od nas. O kolorze naszej cegły też możemy decydować. W ten sposób zyskamy spójną przestrzeń.

Pomysły

W salonie nic tak nie podkreśli rustykalnego kominka jak cegła, którą możemy ułożyć tuż za nim i dobrać w pasującym kolorze. Dobrze jest też mocno zaakcentować cegłę i przyznać jej pierwszeństwo we wnętrzu, zamiast dopasować ją odcieniem do ścian, wysuńmy ją na pierwszy plan i wybierzmy kontrastujące ze sobą kolory.

Nie tylko nowoczesna kuchnia zyska charakter dzięki cegłopodobnym płytkom, w tej tradycyjnej, zastosowanie takiego materiału dekoracyjnego świetnie przełamie wnętrze i sprawi, że stanie się oryginalne i ponadczasowe.

Możemy wyłożyć płytkami całą ścianę w dowolnie wybranym pomieszczeniu, możemy też umieść je na określonej powierzchni, większej lub mniejszej. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest nieregularne umieszczenie płytek w grupach po kilka elementów.

Cegłopodobne płytki pozwalają żonglować pomysłami i bawić się formą i kolorem.

ceglopodobne plytkiceglopodobne

 cegła na ścianie w kuchni plytki ceglopodobne

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<